Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Content
id: Konten

en: required
id: dibutuhkan

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: Search settings
id: Pengaturan pencarian

en: Full
id: Penuh

en: Show
id: Tampilkan

en: site
id: situs

en: Standard
id: Standar

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Compact
id: Tersusun rapat

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Wide
id: Lebar

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
