Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: required
de: erforderlich

en: None
de: Keine

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Help
de: Hilfe

en: Footer
de: Fußzeile

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Search settings
de: Sucheinstellungen

en: Full
de: Vollständig

en: Show
de: Anzeigen

en: site
de: Website

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Compact
de: Kompakt

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Wide
de: Breit

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date
