Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: required
hi: अपेक्षित

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Help
hi: मदद

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Search settings
hi: खोज सेटिंग

en: Full
hi: पूरा

en: Show
hi: दिखाये

en: Standard
hi: मानक

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Compact
hi: सघन

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Wide
hi: चौड़ा
