Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: required
hu: szükséges

en: None
hu: Nincs

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Help
hu: Súgó

en: Footer
hu: Lábléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: Search settings
hu: Keresés beállításai

en: Full
hu: Teljes

en: Show
hu: Megjelenítés

en: site
hu: webhely

en: Standard
hu: Általános

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Compact
hu: Tömör

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Wide
hu: Széles

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban
