Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: required
it: obbligatorio

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Help
it: Aiuto

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Search settings
it: Impostazioni per la ricerca

en: Full
it: Completo

en: Show
it: Mostra

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Compact
it: Compatto

en: Pagination
it: Paginazione

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Wide
it: Largo

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
