Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Help
fa: راهنما

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Full
fa: کامل

en: Show
fa: نمایش

en: Standard
fa: استاندارد

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Compact
fa: فشرده

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Wide
fa: پهن

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date
