Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: required
tr: gerekli

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Help
tr: Yardım

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Search settings
tr: Arama ayarları

en: Full
tr: Tam

en: Show
tr: Göster

en: Standard
tr: Standart

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Compact
tr: Sade

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Wide
tr: Geniş

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi
