Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.1-rc2) - en to es translation catalogue (22 entries)

en: Content
es: Contenido

en: required
es: necesario

en: None
es: Ninguno

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Help
es: Ayuda

en: Footer
es: Pie de página

en: Custom
es: Personalizado

en: Search settings
es: Opciones de búsqueda

en: Full
es: Completo

en: Show
es: Mostrar

en: site
es: sitio

en: Standard
es: Estándar

en: Main navigation
es: Navegación principal

en: Compact
es: Compacto

en: Pagination
es: Paginación

en: Breadcrumbs
es: Enlaces de ayuda a la navegación

en: Sidebar first
es: Primera barra lateral

en: Highlighted
es: Destacado

en: Sidebar second
es: Segunda barra lateral

en: Footer menu
es: Menú del pie

en: Wide
es: Ancho

en: Submitted by @author_name on @date
es: Enviado por @author_name el @date
