Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.1-rc2) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: required
uk: обов’язкове

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Help
uk: Довідка

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Search settings
uk: Налаштування пошуку

en: Full
uk: Повністю

en: Show
uk: Показати

en: site
uk: сайт

en: Standard
uk: Стандарт

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Compact
uk: Компактний

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Wide
uk: Широкий

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date
