Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.1-rc3) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: required
ar: مطلوب

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Help
ar: مساعدة

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصّص

en: Search settings
ar: إعدادات البحث

en: Full
ar: كامل

en: Show
ar: عرض

en: Standard
ar: معياري

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Compact
ar: المدمج

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Wide
ar: واسع

en: Submitted by @author_name on @date
ar: أضيفت بواسطة @author_name بتاريخ @date
