Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.1-rc4) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: required
ru: обязательно

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Help
ru: Справка

en: Footer
ru: Подвал

en: Custom
ru: Собственная

en: Search settings
ru: Настройки поиска

en: Full
ru: Полный

en: Show
ru: Показать

en: site
ru: сайт

en: Standard
ru: Стандарт

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Compact
ru: Компактный

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Sidebar first
ru: Первая боковая панель

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Sidebar second
ru: Вторая боковая панель

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: Wide
ru: Широкий

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date
