Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.1-rc5) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: required
ja: 必須

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Help
ja: ヘルプ

en: Footer
ja: フッター

en: Custom
ja: カスタム

en: Search settings
ja: 検索の設定

en: Full
ja: すべて

en: Show
ja: 表示

en: site
ja: サイト

en: Standard
ja: 標準

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Compact
ja: コンパクト

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Wide
ja: ワイド

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿
