Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.1-rc5) - en to pl translation catalogue (22 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: required
pl: wymagane

en: None
pl: Brak

en: - None -
pl: - Brak -

en: Help
pl: Pomoc

en: Footer
pl: Stopka

en: Custom
pl: Własne

en: Search settings
pl: Ustawienia wyszukiwarki

en: Full
pl: Pełny

en: Show
pl: Pokaż

en: site
pl: witryna

en: Standard
pl: Standardowe

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Wide
pl: Szeroki

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date
