Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.1-rc5) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: required
pt: necessário

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Help
pt: Ajuda

en: Footer
pt: Rodapé

en: Custom
pt: Personalizado

en: Search settings
pt: Definições de pesquisa

en: Full
pt: Completo

en: Show
pt: Mostrar

en: Standard
pt: Padrão

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Compact
pt: Compacto

en: Pagination
pt: Paginação

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé

en: Wide
pt: Largo

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date
