Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.1-rc6) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Content
da: Indhold

en: required
da: obligatorisk

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Help
da: Hjælp

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Search settings
da: Søgeindstillinger

en: Full
da: Fuld

en: Show
da: Vis

en: Notice
da: Notifikation

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Compact
da: Kompakt

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Wide
da: Bred

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date
