Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: required
nl: verplicht

en: None
nl: Geen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Footer
nl: Voet

en: Custom
nl: Aangepast

en: Search settings
nl: Zoekinstellingen

en: Full
nl: Volledig

en: Show
nl: Weergeven

en: Standard
nl: Standaard

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Pagination
nl: Paginering

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Wide
nl: Breed

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date
