General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha12) - en to hr translation catalogue (37 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: enabled
hr: omogućeno

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Summary
hr: Sažetak

en: View
hr: Pregled

en: Notes
hr: Bilješke

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: Fields
hr: Polja

en: Authored by
hr: Autor

en: Configuration
hr: Postavke

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: Tasks
hr: Zadaće

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Field list
hr: Popis polja
