General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha13) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: enabled
uk: увімкнено

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Closed
uk: Закрито

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Requested
uk: Потрібно

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: Notes
uk: Примітки

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Fields
uk: Поля

en: Authored by
uk: Автор

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Task
uk: Завдання

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Entity
uk: Сутність

en: Revert
uk: Відновити

en: Long description
uk: Докладний опис

en: Getting Started
uk: Початок роботи

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: missing
uk: відсутнє

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Apply
uk: Застосувати

en: Tasks
uk: Завдання

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Columns
uk: Колонки

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Bundle
uk: Пакет

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Field list
uk: Список полів

en: Terms of use
uk: Умови використання

en: Task ID
uk: ID завдання

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
uk: Дані неможливо зберегти, оскільки призначення %destination є неприпустимим. Це може бути викликане неправильним використанням функції file_save_data() чи відсутністю обгортки потоку.

en: Checklist
uk: Список перевірки

en: About us
uk: Про нас

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
uk: Дані неможливо зберегти через неприпустиме місце призначення. Додаткову інформацію можна знайти в системному журналі.

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
uk: Введені вручну шляхи мають починатися з /, ? або #.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
