General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha16) - en to fi translation catalogue (60 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Requested
fi: Pyydetty

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: View
fi: Näytä

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Fields
fi: Kentät

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Task
fi: Tehtävä

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Long description
fi: Pitkä kuvaus

en: Getting Started
fi: Näin aloitat

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Removed
fi: Poistettu

en: Apply
fi: Käytä

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Columns
fi: Palstat

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Bundle
fi: Paketti

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Needs review
fi: Vaatii tarkistusta

en: Terms of use
fi: Käyttöehdot

en: Task ID
fi: Tehtävän ID

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
fi: Tietoa ei voitu tallentaa koska kohdetta %destination ei löytynyt. Tämä voi olla seurausta funktion file_save_data() virheellisestä käytöstä.

en: About us
fi: Tietoa meistä

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
fi: Tiedon tallentaminen ei ole mahdollista koska kohde on epäkelpo. Lisätietoa virhetilanteesta saat järjestelmälogista.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
