General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha17) - en to sv translation catalogue (54 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: View
sv: Visa

en: Filename
sv: Filnamn

en: Notes
sv: Anteckningar

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Revisions
sv: Versioner

en: Fields
sv: Fält

en: Authored by
sv: Författad av

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Task
sv: Uppgift

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Removed
sv: Borttagen

en: Apply
sv: Applicera

en: Tasks
sv: Uppgifter

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Columns
sv: Kolumner

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Needs review
sv: Behöver översyn

en: Terms of use
sv: Villkor

en: Task ID
sv: ID-nummer för händelse

en: About us
sv: Om oss

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Privacy policy
sv: Integritetspolicy
