General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha8) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Closed
bn: বন্ধ

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
