General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha10) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Fields
fa: میدانها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Entity
fa: عنصر

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Apply
fa: تایید

en: Tasks
fa: وظایف

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Bundle
fa: بسته

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: Field list
fa: سجل میدان
