General Data Protection Regulation Compliance (8.x-1.9) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Top
hu: Teteje

en: Display mode
hu: Megjelenítés módja

en: Bottom
hu: Alja

en: Form Settings
hu: Űrlap beállításai

en: Color
hu: Szín

en: More information
hu: További információ

en: Use custom colors
hu: Egyéni színek használata

en: Popup position
hu: Felugró ablak elhelyezkedése

en: GDPR Form Settings
hu: GDPR űrlapbeállítások

en: GDPR Pop-up Settings
hu: GDPR felugró ablak beállításai

en: Enable on user registration
hu: Engedélyezés regisztrációkor

en: Enable on user login
hu: Engedélyezés bejelentkezéskor

en: Module '@module' not enabled.
hu: @module modul nincs engedélyezve.

en: Display pop-up
hu: Felugró ablak megjelenítése

en: Display for guests
hu: Megjelenítés vendégeknek

en: Display for authenticated users
hu: Megjelenítés azonosított felhasználóknak

en: Pop-up background color:
hu: Felugró ablak háttérszíne:

en: Color HEX
hu: Színkód hexadecimálisan

en: Background has opacity 0.9
hu: A háttérszín átlátszatlansága 0.9

en: Button color:
hu: Gomb színe:

en: I've read it
hu: Elolvastam

en: Pop-up Settings
hu: Felugró ablak beállításai
