GEDCOM (1.0.0) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: View
bn: প্রদর্শন

en: All
bn: সমস্ত

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Today
bn: আজ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি

en: Search result
bn: অনুসন্ধানের ফলাফল
