GEDCOM (1.0.0) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Comments
pl: Komentarze

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Parents
pl: Nadrzędne

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Create
pl: Utwórz

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Comment
pl: Komentarz

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Children
pl: Dzieci

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Family
pl: Rodzina

en: Search content
pl: Przeszukaj zawartość

en: About
pl: O stronie

en: Birthdays
pl: Urodziny

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Search result
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Select any filter and click on Apply to see results
pl: Wybierz dowolny filtr i naciśnij Zastosuj, żeby zobaczyć wyniki.

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pl: Data w formacie WWRRMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
pl: Data w formacie RRRRMM.

en: Date in the form of YYYY.
pl: Data w formacie RRRR.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
pl: Data w formacie MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
pl: Data w formacie DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
pl: Data w formacie TT (01 - 53).
