GEDCOM (1.0.1) - en to cs translation catalogue (41 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Comments
cs: Komentáře

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Parents
cs: Rodiče

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Create
cs: Vytvořit

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Comment
cs: Komentář

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Events
cs: Události

en: Attributes
cs: Atributy

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Today
cs: Dnes

en: Changed
cs: Změněno

en: Apply
cs: Použít

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Search result
cs: Výsledek vyhledávání

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).
