Gem CheckList (1.0.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Status
it: Stato

en: Center
it: Centro

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Text
it: Testo

en: Topic
it: Argomento

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Completed
it: Completato

en: Select
it: Scegliere

en: Justify
it: Giustificato

en: Styles
it: Stili
