Gender field (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Resources
fa: منابع

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Fields
fa: فیلدها

en: Tools
fa: ابزارها

en: Gender
fa: جنسیت

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
fa: لیست مقادیر مجاز: هر کلید باید رشته‌ای با حداکثر 255 حرف طول باشد.
