Gender field (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Resources
pl: Zasoby

en: Default
pl: Domyślny

en: Fields
pl: Pola

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Gender
pl: Płeć

en: Videos
pl: Filmy

en: References
pl: Powiązania

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
pl: Lista dozwolonych wartości: każde pole musi być napisem o długości do 255 znaków.
