Gender field (8.x-1.0-alpha3) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Resources
da: Ressourcer

en: - None -
da: - Ingen -

en: Default
da: Standard

en: Fields
da: Felter

en: Tools
da: Værktøjer

en: Gender
da: Køn

en: Videos
da: Videoer

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
da: Liste af tilladte værdier: hver nøgle skal være en tekststreng på maksimalt 255 tegn.

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -
