Gender field (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Resources
de: Ressourcen

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Default
de: Standard

en: Fields
de: Felder

en: Tools
de: Werkzeuge

en: Gender
de: Geschlecht

en: Man
de: Mann

en: References
de: Referenzen

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
de: Liste erlaubter Werte: Jeder Schlüssel muss eine Zeichenkette mit höchstens 255 Zeichen sein.

en: - Select a value -
de: - Wert wählen -
