Gender field (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Resources
hi: संसाधन

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Tools
hi: उपकरण

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -
