Gender field (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Resources
it: Risorse

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Default
it: Predefinito

en: Fields
it: Campi

en: Tools
it: Strumenti

en: Gender
it: Sesso

en: Videos
it: Video

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
it: Elenco di valori consentiti: ogni chiave deve essere una stringa lunga al massimo 255 caratteri.

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -
