Gender field (8.x-1.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Resources
nl: Bronnen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Default
nl: Standaard

en: Fields
nl: Velden

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Gender
nl: Geslacht

en: References
nl: Referenties

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
nl: Lijst met toegestane waardes: sleutels moeten tekenreeksen van maximaal 255 tekens zijn.

en: - Select a value -
nl: - Selecteer een waarde -

en: Woman
nl: Vrouw
