Generate style theme (4.0.9) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Custom
uk: Власний

en: Authored by
uk: Автор

en: Example
uk: Приклад

en: Authored on
uk: Створено

en: Changed
uk: Змінено

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
