Generate style theme (5.0.14) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Font
pt: Fonte

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Media
pt: Mídia

en: Example
pt: Exemplo

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Style
pt: Estilo

en: Changed
pt: Alterado

en: Document
pt: Documento

en: Hex value
pt: Valor Hexadecimal

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Manage styles
pt: Gerenciar estilos

en: Route name
pt: Nome da rota

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
