Generate style theme (5.0.14) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Font
tr: Yazı tipi

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Custom
tr: Özel

en: Authored by
tr: Yazan

en: Media
tr: Medya

en: Example
tr: Örnek

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Changed
tr: Değişti

en: Document
tr: Belge

en: Hex value
tr: Onaltılı değer

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Route name
tr: Yol adı
