Generative Summary (1.0.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Service Provider
fr: Fournisseur de Service

en: Summary
fr: Résumé

en: Model
fr: Modèle

en: Rows
fr: Rangées

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
fr: Laissez vide pour utiliser la valeur courte du texte intégral en tant que résumé.

en: Third party settings
fr: Paramètres des tierces-parties

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Summary rows
fr: Lignes de résumé

en: Number of summary rows: @rows
fr: Nombre de lignes du résumé : @rows

en: Always show the summary field
fr: Toujours afficher le champ résumé

en: Summary field will always be visible
fr: Le champ résumé sera toujours visible

en: Text editors may override this setting.
fr: Les éditeurs de texte peuvent surcharger ce paramètre.
