Generative Summary (1.0.0) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Service Provider
hu: Szolgáltató

en: Summary
hu: Összegzés

en: Model
hu: Modell

en: Rows
hu: Sorok

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
hu: Üresen hagyva a teljes szöveg eleje lesz az összefoglaló.

en: Third party settings
hu: Külső modulok beállításai

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Summary rows
hu: Összefoglaló sorok

en: Number of summary rows: @rows
hu: Összefoglaló sorainak száma: @rows

en: Always show the summary field
hu: Mindig mutassa az összefoglaló mezőt

en: Summary field will always be visible
hu: Az összefoglaló mező mindig látható lesz
