Generative Summary (1.0.0) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Summary
tr: Özet

en: Rows
tr: Satırlar

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
tr: Özet olarak tam metnin kesilmiş değerini kullanmak için boş bırakın.

en: Third party settings
tr: Üçüncü parti ayarları

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Summary rows
tr: Özet satırları

en: Number of summary rows: @rows
tr: Özet satırları sayısı: @rows

en: Text editors may override this setting.
tr: Metin düzenleyiciler bu ayarı geçersiz kılabilir.
