Generative Summary (1.0.2) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Summary
da: Resumé

en: Rows
da: Rækker

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
da: Lad stå tomt for at bruge den beskårne udgave af brødteksten som resumé.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Summary rows
da: Resumérækker

en: Number of summary rows: @rows
da: Antal sammenfattende rækker: @rows
