Generative Summary (1.0.2) - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Model
sv: Modell

en: Rows
sv: Rader

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
sv: Lämna tomt för att använda nedkortat värde för fullständig text som sammanfattning.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Summary rows
sv: Rader för sammanfattning

en: Number of summary rows: @rows
sv: Antal rader för sammanfattning: @rows

en: Always show the summary field
sv: Visa alltid sammanfattningsfältet
