Generative Summary (1.0.3) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Summary
id: Ringkasan

en: Rows
id: Baris

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
id: Biarkan kosong untuk menggunakan jumlah teks yang dipangkas otomatis secara penuh sebagai ringkasan.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Summary rows
id: Baris ringkasan

en: Number of summary rows: @rows
id: Jumlah baris ringkasan: @rows
