Generative Summary (1.0.3) - en to lt translation catalogue (7 entries)

en: Summary
lt: Įžanga

en: Model
lt: Modelis

en: Rows
lt: Eilutės

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
lt: Jei paliksite tuščia, įžangai bus naudojama sutrumpinta pilno teksto versija.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: Summary rows
lt: Įžangos eilutės
