Module generator UI (8.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Development
fi: Kehitys

en: Language
fi: Kieli

en: For
fi: &nbsp;

en: Tags
fi: Tagit

en: Version
fi: Versio

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Length
fi: Pituus

en: Path
fi: Polku

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: Include
fi: Sisällytä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Filters
fi: Suodattimet

en: First Name
fi: Etunimi

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Changed
fi: Muuttunut

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Join
fi: Liity

en: date
fi: päiväys

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Keys
fi: Avaimet

en: Package
fi: Pakkaus

en: Module name
fi: Moduulin nimi

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Not enabled
fi: Ei käytössä

en: If
fi: Jos

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
fi: PHP:n versio on liian vanha. Drupal edellyttää vähintään versiota %version.

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: Delete entity
fi: Poista entiteetti

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: No placeholder
fi: Ei paikkamerkkiä

en: Route name
fi: Reitin nimi

en: Generate code
fi: Luo koodi

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
fi: %name: sähköpostiosoite ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.
