Module generator UI (8.x-1.0-alpha4) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Development
ar: التطوير

en: Language
ar: اللغة

en: For
ar: لـ

en: Tags
ar: وسوم

en: Version
ar: النسخة

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Length
ar: الطول

en: Path
ar: المسار

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Comment
ar: التعليق

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Role
ar: الدور

en: Filters
ar: المرشحات

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: Changed
ar: تم التغير

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: date
ar: تاريخ

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Not enabled
ar: غير مُفعّل

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
ar: نسخة بي.إتش.بي قديمة جدا. يتطلب دروبال على الأقل نسخة بي.إتش.بي %version.

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: No placeholder
ar: بدون نص بديل

en: Route name
ar: اسم المسار
