GenoRing (1.0.0-alpha6) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
