GenoRing (1.0.0-alpha6) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Version
id: Versi

en: Test
id: uji

en: - None -
id: - Tiada -

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Other
id: Lainnya

en: File type
id: Tipe berkas

en: Result
id: Hasil

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Test settings
id: Pengaturan tes

en: Notes:
id: Catatan:

en: Machine Name
id: Nama Mesin
