GenoRing Recipe (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: On
da: Tilsluttet

en: Image
da: Billede

en: Audio
da: Lyd

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Document
da: Dokument

en: Audio file
da: Lydfil

en: Video file
da: Videofil

en: Wide
da: Bred

en: Editorial
da: Redaktionel

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal

en: A locally hosted audio file.
da: En lokal lydfil.

en: A locally hosted video file.
da: En lokal videofil.

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
da: En ekstern video fra Youtube eller Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
da: Gendan som kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
da: Gendan

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
da: En uploadet fil eller dokument, f.eks. en PDF.
