GenoRing Recipe (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: On
uk: Увімкнено

en: Image
uk: Зображення

en: Audio
uk: Звук

en: Off
uk: Вимкнено

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Video
uk: Відео

en: Document
uk: Документ

en: Audio file
uk: Файл звуку

en: Video file
uk: Відеофайл

en: Video URL
uk: URL відео

en: Wide
uk: Широкий

en: Editorial
uk: Редагування

en: Max 1300x1300
uk: Максимум 1300x1300

en: Max 2600x2600
uk: Максимум 2600x2600

en: Max 325x325
uk: Максимум 325x325

en: Max 650x650
uk: Максимум 650x650

en: Narrow
uk: Вузький

en: Use local images for reusable media.
uk: Використовувати локальні зображення для багаторазових медіа.

en: A locally hosted audio file.
uk: Локально розміщуваний аудіофайл.

en: A locally hosted video file.
uk: Локально розміщуваний відеофайл.

en: Remote video
uk: Віддалене відео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
uk: Віддалено розміщуване відео з YouTube або Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
uk: Архівовано

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
uk: Чернетка

[ctx: Workflow state label]
en: Published
uk: Опубліковано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
uk: Архівувати

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
uk: Відновити до чернетки

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
uk: Відновити

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
uk: Створити нову чернетку

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
uk: Опублікувати

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
uk: Викладений файл чи документ, наприклад PDF.
